Mistrovství Evropy Climb Hill European Championship, ve dnech 24.-27. 7. 2015

vydáno 12. srpna 2015, autor Vladimír Vitver, přečteno 7167x

pokračovalo v Německém Steinbachu pod názvem Glasbachrennen. Tohoto závodu se zúčastnil soukromý tým SVC GROUP RACING

titulka

Závod v Glasbachu byl již letošní devátou zastávkou šampionátu Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Na startovní čáru se ve skupině E2-SH postavila velice silná konkurence. Mimo Audi WTT-R DTM Vladimíra Vitvera, především domácími šampion Norbert Brenner- Opel Vectra DTM, Schmitt Sebastian - Opel Astra DTM či Herbert Pregartner s Porsche

- Vladimír Vitver přijel do Glasbachu jako průběžně vedoucí jezdec skupiny E2-SH v ME a svoji pozici chtěl svým výkonem na 5500 metrů dlouhé trati potvrdit. První trénink sice nezačal vysokým tempem, ale vše mělo své opodstatnění, hledala se varianta nastavení správného setapu vozu a také jsme šetřili pneumatiky na závod. Tým se snaží využít pneumatiky z předčasně ukončené sezony 2014 a tak používá pneumatiky rok až dva roky staré. Druhý tréning se jel na veliké vodě a tak nemělo význam přehánět rychlost a riskovat havárii vozu.

- Martin Šípek s vozem Mitsubishi zajel tréninkové jízdy jak na suchu, tak na vodě ve velice vysokém tempu a obsadil třetí příčku v pořadí. Je vidět že s Bizonem, jak je vozidlo nazýváno, se již perfektně sžil a jeho výsledky z tréninku mu dávali mnoho šancí do závodních jízd. Samotný závod začal se zpožděním z důvodu úklidu po velikém dešti ze soboty, ale na již suché trati.

Vladimír Vitver - se do první závodní jízdy ve svodidlovém tobogánu pustil s velikým nasazením vědom si veliké konkurence a posunul v první jízdě časem 2.24.066 rekord trati plechových vozidel o 4 vteřiny. Žádný s konkurentů na tento čas nedokázal odpovědět. Domácí šampion Norbert Brenner s Oplem Vectrou zaostal za V.Vitverem o 1, 6 vteřiny. Druhá jízda byla v podání Vládi pomalejší a to i z důvodu, že v první jízdě agresivní jízdou zničil pneumatiky a nové neměli ten správný grip. Nic to ale nemění na úžasném umístnění v závodě, NEJRYCHLEJŠÍ plechové auto, 1.- místo v E2-SH a 5. místo absolutním pořadí.

Martin Šípek - se snažil držet krok co to šlo, zajel i nejlepší čas Mitsubishi Colt+600 na této trati. Bizon ovšem na tak silnou konkurenci, která se v Německu sešla, prostě nestačil. Bylo z toho nakonec 6. místo v kategorii E2-SH a to je dobré.

Umístnění plechových vozidel : 1.-Vladimír Vitver Audi WTTR DTM, 2.-Norbert Brenner Opel Vectra DTM, 3. - Joerg Weidlinger BMW STW...17.- Martin Šípek Mitsubishi Colt +600

Jak viděl závod Vladimír Vitver:

Tak samozřejmě ano,  je to pro mě veliká satisfakce za Dobšinou zejména, když jsem tady nepřímo od ČR konkurence z repre. slyšel fantasmagorický názor, že jsme Dobšinou schválně utopili, tímto jsem jim odpověděli jasnou řečí. Porazit kompletní evropskou elitu a ustanovit nový rekord trati je super pocit. Jsem rád, že mohu konečně tento rok sponzorům vracet důvěru, kterou do propagace svých výrobku prostřednictvím nás dali. Vím, že máme do konce sezony ještě 3 závody a stát se může ještě cokoli. Tento rok je v E2-SH největší konkurence co pamatuji, přesto se držíme převážnou část sezony na špici. Dál si myslím, že po těch všech získaných titulech z ME to je i jasná odpověď na naše vyřazení z reprezentace :-D :-D . Máme jako jediný soukromý tým v roce 2015, bez podpory AČR a to nemyslím finanční, dvě auta v první 10, to mluví samo za sebe. Mám obrovskou radost a hrdost na všechny co nám pomáhají a podporují nás.

2015 European Hill-Climb Championship - Cat.2 po Glasbachu Pos Drivers Pts 1. Simone Faggioli (ITA) 2. Miloš Beneš (CZE) 3./4. Vladimir Vitver (CZE) / Fausto Bormolini (ITA) 5. David Hauser (LUX)............... 8. Martin Šípek (CZE)

Tým SVC GROUP RACING, tímto děkuje závodníkům a mechanikům za příkladnou prezentaci svých partnerů napříč Evropou: Rakousko, Španělsko, Portugalsko, ČR, Polsko, Slovensko, Německo, Švýcarsko, Slovinsko, Chorvatsko...

Další poděkování patří partnerům : SVC GROUP s.r.o.- výrobce tažných zařízení, Triumf Professional Tools s.r.o.- dodavatel profesionálního nářadí, Auto Hotárek s.r.o. - dodavatel autodoplňků a autodoprava po celé EU, LSC MOTORSPORT s.r.o. - elektronika závodních vozidel, IP STAV Pardubice s.r.o. - stavební firma, BP AUTOSPORT s.r.o.- profesionální závodní tým.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno.

provozovatel © 2011 svc náchod
design © 2011 schembera.cz & repro reklamní

Spolupracujeme