SVC GROUP RACING TEAM - NA MISTROVSTVÍ EVROPY Limanowa POLSKO

vydáno 23. června 2015, autor Vladimír Vitver, přečteno 2053x

SVC GROUP TEAM - Náchod a BP AUTOSPOTR -Bruntál spojili své stany na Mistrovství Evropy FIA v Polské Limanowé

titulka

Dnes se v ranních hodinách, vrátil team z Mistrovství Evropy FIA EUROPEN HILL CLIMB Championship, kde se závodníci Vladimír Vitver a Martin Šípek zúčastnili 6 podniku tohoto prestižního seriálu.

A tak již potřetí SVC GROUP TEAM - Náchod a BP AUTOSPOTR -Bruntál spojily své stany na Mistrovství Evropy. - Vladimír Vitver zvolil techniku Audi WTTR DTM z dílen soukromého SVC GROUP TEAM a Martin Šípek měl zapůjčené vozidlo od KV Teamu nazývané bizon, protože v Německu včas neopravili v zimě špatně repasovanou převodovku do jeho Lotuse WR 12 pro sezonu 2015.

- Vladimír již v Limanowé byl v roce 2014 a se zdejší uklouzanou tratí měl zkušenosti. Proto věděl, že souboje s vozidly s pohonem všech kol a disponujícím výkonem nad 600 koní z kategorie E2-SH nemá se svým Audi, které má poháněnou jen zadní nápravu moc nadějí na úspěch. Šlo tedy jen o to prověřit, kam se technicky po zimní přestavbě podařilo Audi posunout a pokusit se o co nejlepší výsledek do celkového bodování šampionátu.

- Martin šípek pilotoval opět Mitsubishi Colt, kde byl po destrukci motoru na Ecce HoMu, použit nový motor. Martin měl sice vozidlo poháněné na všechny kola, ale neměl zase tolik zkušeností ze záludností tratě a počasí v polských Tatrách. A i proti němu stála smečka domácích a zahraničních závodníků s vozidly této značky o dvě generace novějších. Jak ukázaly tréninkové jízdy, tak se po počátečních technických potížích podařilo obě vozidla nastavit a připravit na závod. Obě vozidla se pohybovala na čelních pozicích ve třídě, tak i v první desítce absolutního pořadí. Ale jak je známo trénink, není závod a tak se čekalo co si závodníci schovali do závodních jízd.

Na závodní jízdy se na obloze, střídalo sluníčko z dešťovými mraky a napovídalo, že se bude jednat o závod nervů, správného obutí pneumatik, zkušeností a také té pomyslné loterie se štěstím. A tak se i stalo, v jízdách na startu sluníčko a od půl trati silný déšť nebo osychající trat a zase déšť v horních rychlých pasážích trati. Oba piloti, předváděli v závodních jízdách dané maximum, kde Vladimír těžil ze znalosti záludnosti trati.

Martin, dal do obou jízd maximum a předváděl krásný souboj s Karlem Stehlíkem, který nakonec prohrál o pomyslný chlup na cílové metě. Jeho umístnění 5.misto E2-SH , 4. místo E2-SH +3000 a 8. místo bez rozdílů tříd a skupin absolutně v závode je veliký úspěch !!!! A tak Martin Šípek poprvé nakoukl do TOP 10 pilotů Mistrovství Evropy.

Vladimír, využil svých zkušeností z minulého roku a najednou se z plánovaného testování Audi, přehoupl do předních pozic závodu jak ve třídě, tak v celkové klasifikaci. Dokonce se mu v druhé jízdě povedlo zajet nejrychlejší čas. Jeho umístnění 1.místo E2-SH , 1. místo E2-SH +3000 a 2. místo bez rozdílů tříd a skupin absolutně v závodě !!!! Team SVC GROUP RACING ve spolupráci s BP AUTOSPORT měl na mistrovství Evropy v první TOP 10 pilotů dvoje zastoupení, což je pro soukromý team nepodporovaný autoklubem krásný výsledek.

Je to veliký úspěch a tak jsme se zeptali Vladimíra na jeho dojmy: Jsem velice rád, počasí bylo jak na houpačce a na hodně kluzké trati, to opravdu nebylo jednoduché. Byla to hra nervů a prověření techniky. Po tréninkách, které jsem vyhrál jsem si nějaké rezervičky schoval, ale věděl jsem že musím proti přemotorovaným čtyřkolkám a Danovi jet pořád naplno. Velikou radost, mám z Audi, že se potvrdila vzestupná tendence a velice kvalitní časy s ECCE HOMA. Málo kdo již věřil že pořídíme se vrátit na výkonnostní špičku, bylo to dva roky trápení a nervů, ale nezlomilo mě to a dnes je opět randabál sedět při jízdě za řídítky.

SVC GROUP Team tímto děkuje partnerům SVC GROUP - výrobce tažných zařízení , Triumf Professional Tools,s.r.o dodavatel profesionálního nářadí, Auto Hotárek, dodavatel autodoplňků a Autodoprava po celé EU. LSC Motorsport, úpravy vozidel Zdroj - profesionální závodní team SVC GROUP RACING TEAM

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno.

provozovatel © 2011 svc náchod
design © 2011 schembera.cz & repro reklamní

Spolupracujeme