ECCE HOMO - OPĚT S NAŠÍ ÚČASTÍ 07-08.2014

vydáno 4. června 2014, autor Milan Schembera, přečteno 1780x

Potvrzená účast teamu SVC NÁCHOD MOTORSPORT na závodě FIA Hill Climb Championship - Štenberském ECCE HOMO.

titulka

SVC Náchod potvrzuje svoji účast na závodě ECCE HOMO  s účastí minimálně 4 vozů  z dílen tohoto největšího výrobce tažných zařízení v ČR, dále pak výrobce, úpravce závodní  a doprovodné techniky.

S teamovou podporou SVC , pojede také velice vyzrálý  opavský pilot Roman Schwan s vozem Renault Clio, které si sám precizně připravuje.  Roman v posledních závodech ukázal, skvělé výkony i za nepřízně počasí.

Lotuse WR -16 Evora bude prohánět  po legendárním kopci Martin Novotný, který bude zkoušet další evoluci obdobného  vozu,  který začínal před 10lety konstruovat na šasí Opel.   Tedy opět bude na ECCE HOMU  v dvoulitrové třídě obsazení obou nejrychlejších vozidel v  ME nesoucí znaky made in SVC Náchod :-D.  Martin sice 2 roky neseděl v závodní technice, ale to v žádném případě nebude snižovat jeho výkony trati, protože závodní techniku SVC velice dobře zná.

 Pro vlastní závod na legendární Šternberské trati  ECCE HOMO mu přibude z vlastních řad, velice zdatná konkurence.  Premiéru na kopcích si vyzkouší Jan Červenka.  Team pro něj připravil nejrychlejší dvoulitrové auto,  které se prohání po evropských kopcích Lotuse WR-15 Evora. Tohoto závodníka, povoláním novináře,  prestižních časopisů s automobilovou tématikou,  jsme viděli převážně na 24 hodinových závodech, Barcelona,  Dubai a dalších...  Jan již řídil a testoval vozidla různých značek a seriálů od WTTC, GT-3 .....  a tak je Team na jeho názor k závodničce WR velice zvědavý a bude zajímavé sledovat, jak si čistě okruhový pilot povede mezi svodidly a stromy.

 Jan i Martin jsou známí šprýmaři , a tak nás bude asi čekat záživný víkend .

Další jezdec, konstruktér a majitel teamu,  Vladimír Vitver, se musel ze zdravotních důvodu vrátit již z cesty do Apenin a vynechat závody ME - Championship. Vláďa se podrobil dalším dvěma  operacím a do toho, ještě těsně před odjezdem bojuje s chřipkou..... ale dělá vše proto,  aby byl pro vlastní závod EC v pořádku . 

Na základě přednosti zdravý majitele teamu před závody,  se asi nepodaří řádně otestovat a dovést na EC nově postavený bruts :-D  - první Lotus,  který hrabe všemi čtyřmi WRc-17 = 720/720výkon/váha :-D. Dnešní dopolední test ukáže, zda na ECCE pojedou 3 lotusy, nebo dva a jedna audi.... 

Na základě velikých ohlasů, dotazů a proseb ze stran fanoušků -  cílených směrem na mistra Dakar Martina Kolomého, jsme pro Vás připravily na ECCE HOMO výstavu jeho vozu, spojenou s autogramiádou  a nejen to.  Jeho obrovské pneumatiky se také zaříznou do asfaltu legendárního kopce.  S pořadateli připravujeme ve spojení s Martinem ještě jedno překvapení, ale to záleží na možnostech a zabezpečení  trati. T těchto důvodů Vám toto oznámíme až po schválení organizátory závodu. 

Rozhodně se je na co těšit :-D

Zdroj SVC  Náchod Motorsport

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno.

provozovatel © 2011 svc náchod
design © 2011 schembera.cz & repro reklamní

Spolupracujeme