Ecce Homo SVC Náchod 07-08.2014 FIA (CZ)

vydáno 18. června 2014, autor SVC, přečteno 2079x

Mistrovství Evropy v závodech do vrchu, a taky největší vrchařský svátek v Čechách, slavné ECCE Homo, bylo pro team SVC MOTORSPORT skvělým zážitkem.

titulka

34. ročník mimořádně oblíbeného závodu na slavné trati ve Šternberku přilákal na start téměř 200 aut, a protože se povedlo i počasí, tak se není čemu divit, že trať byla doslova obsypána fanoušky. Pro team SVC MOTORSPORT, za který startovali piloti Vláďa Vitver, Martin Novotný a Jan Červenka, to byl velmi napínavý víkend plný adrenalinu i zábavy.

Jan Červenka - závodící novinář a šéfredaktor časopisů SPEED a TOP GEAR, zažil na Ecce Homo svou vrchařskou premiéru a to s vozem Lotus WR-12. Zanechal pozitivní dojem u celého teamu, především u Vládi, který byl velmi zvědav, jak si známý okruhář bude počínat při jízdě do vrchu, navíc v neznámém autě.

„ Chci moc poděkovat Vláďovi Vitverovi a celému týmu SVC, že mně půjčili svoje skvělé nářadí a nechali mě vyzkoušet si vrchy, a to rovnou v závodě v mistrovství Evropy. Ecce Homo je krásná, ale zároveň hodně složitá trať, o čemž svědčí množství bouraček, bože, tam to rozvěsil snad každý desátý pilot!!! Já jsem Lotuse dovezl v pořádku, což byl můj hlavní cíl. Ale taky jsem chtěl zajet čas pod 3:30, což se nepodvedlo. Závody do vrchu jsou totiž daleko větší masakr, než jsem si myslel. Sprint na trati, kde není místo na chybu. Stačí na okamžik vypadnout z koncentrace a v tom lepším případě jen ztratíte pár vteřin. V tom horším rána. Každopádně to byla skvělá zkušenost!“ Jan Červenka nakonec dojel na druhém místě mezi dvoulitry, byl pátý ve třídě E2-SH a celkově mu patřila 58. příčka.“
Martin Novotný – pilot Lotusu WR-16 se na ECCE Homu potýkal s drobnými potížemi na voze, které mu bránili vyšvihnout se výš v celkovém umístění, ale i přes tyto drobné komplikace Martin dokázal dosáhnout 1. umístění ve třídě E2-SH.

Vláďa Vitver v první tréninkové jízdě testoval především to, jak se jeho AUDI TT DTM bude chovat na nově vyasfaltovaných pasážích šternberské trati. Druhým tréninkem všem dokázal, že on i jeho vůz jsou v perfektní formě a zajetým časem posunul konkurenci laťku hodně vysoko.

V nedělních závodních jízdách se hodně bouralo, nervozita stoupala a čekání, před startovní čárou bylo opravdu nekonečné. Při tom počtu nehod na trati, se ale není čemu divit. A drobný incident se bohužel nevyhl ani týmu SVC MOTORSPORT. Vláďa zajel fantasticky první jízdu, a když chtěl v té druhé dosažený čas minimálně zopakovat, tak udělal drobnou chybu, po které skončil v hodinách a lehce se opřel o svodidla. Jenže Vláďa je bojovník s obrovským závodním duchem, který se jen tak nevzdává… Nezaváhal ani na okamžik, auto otočil a vyrazil dál do cíle. Během několika málo okamžiků mu sice uletěla poškozená kapota a pravý blatník, ale přesto dojel do cíle. Bohužel, v tu chvíli bylo jasné, že se jedná o velkou bodovou ztrátu, a že náskok před konkurencí se hodně ztenčil. Nu, alespoň měli diváci nad Sojkovkou na co koukat. „Omlouvám se všem, po kterých jsem něco odhodil,“ usmíval se ale po závodě Vláďa Vitver. „Každopádně vidět letět luftem kapotu v rychlosti 235 km/h, když si vzpomněla, že na mě počká nad Sojkovkou, mohl být také dobrý zážitek.“

V Teamu SVC MOTORSPORT i přes tento drobný incident kolovala dál velmi dobrá nálada, ostatně na pohodu to tady bylo již od čtvrtečního večera. Přispělo k tomu i natáčení reklamního klipu, sousední tým Martina Šípka s okruhovým speciálem teamu RTR Projects, přítomnost známého dakarského pilota Martina KOLOMÉHO a jeho Tatry, a spousta přátel v depu i na startu.


Tým SVC Náchod by chtěl velice poděkovat i pořadatelům závodu, za jejich velkou vstřícnost a super organizaci při závodech, Ecce Homo je vrchařský klenot nejen v Čechách, ale v celé střední Evropě.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno.

provozovatel © 2011 svc náchod
design © 2011 schembera.cz & repro reklamní

Spolupracujeme