SVC Náchod na Brněnském Draku 2014

vydáno 3. dubna 2014, autor SVC Náchod,s.r.o. , přečteno 1803x

Brněnský Drak a Předpisy AČR zas jak se někomu hodilo do krámu... smutný jak si někteří připravují pozice na tituly ...

titulka

   Na základě předhlášených předpisů na rok 2014, tedy o logickém spojení tříd E2-SH a E1, tak aby vozidla byla již připravována, dle předpisů FIA a vývoj se posunul se směrem do Evropy, bohužel zase zasáhlo něco neznámého jarních předpisů pro rok 2014, což se podepsalo opět na naplnění tříd v plechovkách.

Již v průběhu přihlášek na závod, bylo vidět, že další dlouholetí závodníci mistráku závod MMČR vynechávají.

Na základě toho, že se nenaplnila třída ani na prvním závodě, se team rozhodl použít tento závod, jako test k odzkoušení vozu a MMČR se nezúčastňovat a pošetřit čas a finance  a dále se v ČR věnovat jen Irence Stéč, která Brněnskou trať zvolila jako testovací a seznamovací s novou technikou, kterou dodali z SVC Náchod,s.r.o. a jedná se o vozidlo Lotus WR-16

S Audi WTTR byla během pátečního testování spokojenost. Vznikly ovšem problémy na palivovém systému a tak se nedaly uskutečnit naplánované testy s pneumatikami, které se team rozhodl přesunout na nedělní tréninky a závody. S vozidlem je spokojenost, vypadá to, že se všechny problémy z předcházejícího roku podařilo odstranit. Objevil se jen problém se startovacími mapami, které jsou způsobené jiným nastavením motoru oproti předcházejícímu roku, ale to by měla být již banalita.

Lotus WR16 je opět dvou litrový speciál, který prokázal své kvality. Irenka s ním najela cca 2 hodiny čisté jízdy, což je min tříletý - kilometrový náběh vozidel pro ostatní v závodech dovrchu v ČR. Vozidlo bez problémů drželo, jen se prováděla běžná údržba. Irenka také zvolila závod jako testovací a počínala si velice dobře.

Nedělní jízdy jela na 5 let starých okruhových pneu. U teamu zanechala veliký dojem svým výkonem. Pokud si uvědomujeme, že seděla ve voze poprvé a s jakýma pneu jezdila.

V porovnání z předešlých let, kdy se závodů zúčastňovala dvoulitrová vozidla SVC Náchod, je to úžasný výkon. Závěrem se dá říci, že se na Draku ověřily provedené změny, protože team neměl dříve čas, testovat teciu někde jinde a že můžeme být se zimní přípravou spokojeni.

Team SVC Vitver Racing.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno.

provozovatel © 2011 svc náchod
design © 2011 schembera.cz & repro reklamní

Spolupracujeme