26-27.04 2014 Rechberg Mistrovství Evropy FIA HIIL CLIMB Championship

vydáno 28. dubna 2014, autor Vladimír Vitver, přečteno 1297x

První letošní závod pro SVC Náchod,s.r.o. v Mistrovství Evropy FIA HIIL CLIMB Championship se konal v Rakouském Rechbergu. Závod se konal za proměnlivého počasí.

titulka

SVC Náchod si s tohoto závodu veze 1 místo ve třídě E-1 do dvou litrů Irena Steč s Lotusem WR 9 Evora, 2 místem E2-SH do 4 litrů a 3 místem celkově v kategorii E2-SH Závodní program letošního roku zahájil SVC Náchod / Vitver Racing u našich rakouských sousedů při 42. ročníku závodu Rechbergrennen.

Tradiční trať kalendáře Mistrovství Evropy navštívil náchodský tým potřetí ve své historii a opět přijel bojovat o body do evropského šampionátu, kde bude letos úřadovat v kategorii II pro závodní speciály v rámci skupiny E2-SH - cestovní vozy s maximálními úpravami tzv. siluety a E-1 do 2- litrů kde reprezentovala SVC Náchod s.r.o. Polská závodnice Irena Steč. Skupina siluet byla loni v režii Vladimíra Vitvera, který letos chce navázat na loňskou sezónu a využít získané zkušenosti z evropských tratí. Tým navíc zvládl dlouhou zimní přestávku, v jejímž průběhu odvedl mnoho práce v garáži při pracích na Audi WTT-R DTM a Lotusu WR 16 Evora. Ale vraťme se k Rechbergu. Vladimír Vitver nastupoval do závodu s obavami, protože díky rozmarům počasí byli ve výhodě vozidla s pohonem všech kol a motory uloženími na zadní nápravě.

-  Bohužel auto není pořád řádně naladěné a tak vůbec netušíme, co můžeme od závodního víkendu očekávat," komentoval Vladimír svoji účast na prvním závodě sezóny2014. První kilometry čekaly na jezdce Audi, během tréninku. Objevil se tak i první prostor pro srovnání časů z předchozího ročníku závodu. První výsledky ale nepřinesly pozitivní informaci. Vůz nefungoval, dle představ a s časy nebylo možné konkurovat časům s předcházejících let. Ladění vozidla hlavně start kontrolu se odehrával za účasti společnosti LSC z Hulína. Oprava si vyžádala svůj čas, a snaha najít a odstranit záležitost která trápila již závodě MMČR - Brněnském Draku...

Bohužel závada se projevovala celí závodní víkend. U druhého vozu Lotusu WR 16- Evora probíhal závodní víkend bez problému a Irena Steč se pohybovala na prvních pozicích po celí víkend. Práce o sobotním večeru nepřišla vniveč a Audi se v neděli pořád zrychlovala, ale na časy s předcházejících let nedosáhla. První jízda naznačila že V.Vitver a Audi nejsou pořad v kondici, tento výkon, se kterým by asi nebyl Vladimír před závodním víkendem spokojen, ale měl cenu průběžného třetího místa ve skupině E2-SH a 1 místa v E1 pro Irenu Steč.

Cesta k prvnímu pódiovému umístnění pro oba členy společnosti SVC Náchod, s.r.o. Výrobce tažných zařízení byla splněna.

Absolvovat druhou jízdu bylo pro audi již jen o pokusu vylepšit pořadí a otestovat elektroniku vozu.... I přes přetrvávající problémy s elektronikou vozu, které se objevovaly v průběhu celého víkendu. Cesta k prvnímu pódiovému umístnění pro oba členy společnosti SVC Náchod, s.r.o. Výrobce tažných zařízení byla splněna. A jak zhodnotil své účinkování na Rechbergu vítěz skupiny E2-SH? „Byl to víkend plný problémů. Bohužel je to daň, za nemožnost předsezónního testování. Doufám že se nám podaří nalést náš problem na voze Sice nebylo možné využít 100% výkonu vozu, který celý víkend trápily problémy s elektronikou, ale musíme být spokojení, vždyť jsme v této velké konkurenci na bedně s oběma vozy. SVC Náchod,s.r.o. pokračuje závodem v Lucemburském Eschdorfu a bude se připravovat na podzimní Masters a bude pokračovat na dvoj závod na Pyrenejském poloostrově.

Team SVC Náchod s.r.o.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno.

provozovatel © 2011 svc náchod
design © 2011 schembera.cz & repro reklamní

Spolupracujeme