Relaxace se zimní přípravou a elitou v každé kategorii :-D

vydáno 3. února 2014, autor Redakce, přečteno 1680x

SVC si ještě zajelo zadrátovat na zasněžené Trento – Bondone v zimě- doporučujeme super trénink.

titulka

Drifty, smyky a pořádný adrenalin. Piloti stáje Buggyra prostě vědí, jak si zpestřit zimnípřípravu, a proto vyrazili do vyhlášeného rakouského horského střediska v Lungau, kde absolvovali Buggyra Drift Ice Challenge.

Do Rakouska v rámci tréninku zamířil David Vršecký spolu s Martinem Kolomým. Spolu s nimi se akce zúčastnil také bronzový držitel Zlatého volantu v kategorii závodů do vrchu Vladimír Vitner. „S Vláďou jsme dlouholetí kamarádi, navíc nás letos se svou firmou SVC Náchod podporoval na Dakaru, takže jsme si víkend opravdu užili,“ popisoval Martin Kolomý.

Adam Lacko, který je na zdejší ledové ploše prakticky jako doma, tentokrát zůstal v Česku. "V Lungau to znám jako své boty. Kamarád Vláďa Machatý z RTR Projektu zde tyto víkendy připravuje. Řidiči si během nich vyzkouší, co auto zvládne na ledu. Věřím, že si kluci užili spoustu srandy," podotkl Adam Lacko, který se teď každý den na sezónu připravuje v posilovně.

Že se Adam ve svém tvrzení nespletl, potvrzují samotní piloti Vršecký s Kolomým, kteří na zamrzlé ploše testovali upraveného "Yetiho". Přestože jim na pneumatikách nechyběly ani kovové hroty, tak při jednom z driftů mu po nárazu do sloupu vysokého napětí zvládli trochu "pocuchat fasádu". Adrenalin ale sehrál svoji roli, jezdci byli nadšení. "Super, skoro jsme nic nerozbili. Nebo spíš jak kdo," smál se na celé kolo David Vršecký, když připomněl onu kolizi Martina Kolomého. Pilot, který se na letošním Dakaru proslavil svojí jízdou po třech kolech, byl ale nad věcí. "Trošku to nevyšlo, no a dostal to levej přední rožek. Jinak byla paráda si takhle zablbnout. Škoda, že bylo nad nulou a trochu to tálo. Většinou tu bývají teploty hluboko pod nulou a to je pak větší sranda," popsal jezdec z Bruntálu.

Nezbývá než vzpomenout další účastníky této akce za SVC Náchod zastoupená Vladimírem Vitverem a manažerkou Lucií Krajčírovou, BP Motosport - Martin Šípek s šefinženýrem Karlem Knopem RTR Projects piloti - Tomáš Miniberger, Petr Vítek, Jan Červenka…..

Lungau je nejstudenějším místem v Rakousku a na vyhlášenou plochu jezdí testovat řada automobilek. Vytvořená je zde nejdelší přírodní trať v Rakousku s několika cvičišti. Zdejší areál proto využívají nejen automobilky, ale díky zábavné dráze i piloti nebo civilní řidiči při speciálních kurzech závodní jízdy na sněhu.

Zdroj Buggyra pevzalo a doplilo SVC Náchod.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno.

provozovatel © 2011 svc náchod
design © 2011 schembera.cz & repro reklamní

Spolupracujeme