42a Verzegnis - Itálie - tisková zpráva

vydáno 8. června 2011, autor Vladimír Vitver, přečteno 2644x

Dne 3. až 5. června 2011 se team SVC Náchod zúčastnil závodu v rámci FIA European Hillclimb Cupu v italském Chiazuntan.

titulka

Do italského městečka se vydal team poprvé, a to s cílem pobrat body do celkového hodnocení šampionátu. Vědělo se, že to bude složité, protože konkurence v Itálii je v rámci skupiny vysoká a Lancie, Alfy, disponující pohonem všech kol a v rukou jezdců jako je Guliani, Pailer měly na předpovídaném mokrém povrchu jistě značnou výhodu.

A jak meteorologové hlásili, tak se i stalo. Sobotní tréninky na suchu a nedělní závod na vodě. Při prvním sobotním tréninku se objevila banální závada na elektroinstalaci. To, jak si stojíme s konkurencí, se dalo porovnávat tedy až při druhém tréninku, který se jel s notnou rezervou a Vláďa si zapsal třetí čas ve dvoulitrech a do první desítky absolutně chyběl jen krůček. Ale díky rezervám z tréninků se vědělo, že se dá ještě dost zrychlit.

Nedělní závod se jel na součet dvou jízd. Bohužel, v první jízdě a v posledním měřeném úseku tratě Vládimír s WR-12 havaroval. Tuto havárii zavinilo počasí a tříkilometrová vzdálenost od depa ke startu před samotnou jízdou, kdy team na základě hustého deště zvolil novou speciální směs na vysokou vodu. Jenže po nájezdu do předstartovního prostoru byl závod na 55min zastaven přestalo pršet. Team již neměl šanci přezout a v poslední části pneumatiy prostě přestaly plnit svoji funkci a vozidlo přestalo poslouchat svého jezdce.

Vláďak závodu: "Věděl jsem, že startujeme na nové směsi pneu a že ji neznám. Snažil jsem se k nim v rámci možností chovat slušně, pořád jsem je chladil průjezdy vodou v horní části se o ně již tak neopíral,ale přiznám se, že jsem netušil, že odejdou bez jakéhokoliv varování. Na druhé straně nám radost, jaký se od Ústecké 21 udělal pokrok na autě, když si vezmu, že při druhém nasazení nového vozu do závodu jsem se držel v první jízdě do posledního měřeného úseku na 4. místě absolutně, dosáhl 3. nejrychlejšího měřeného času v E1, tak z toho mám radost. Momentálně závodí mechanici s časem a opravou vozu na šternberský závod Ecce Homo a já již vím, že tento závod vyhrají a mohu vás na tento závod pozvat. Video z havárie najdete na našich webových stránkách.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno.

provozovatel © 2011 svc náchod
design © 2011 schembera.cz & repro reklamní

Spolupracujeme