Ústecký double pro SVC

vydáno 29. května 2011, autor Vladimír Vitver, přečteno 1889x

28.5.-29.5.2011

titulka

Druhou zastávkou týmu SVC Náchod Motorsport pro body do MMČR a FIA European Cupu byla o uplynulém víkendu "domácí" Ústecká 21. Tým nastoupil ve složení Vladimír Vitver a Jan Čermák, a to s oběma vozy WR. Nečekalo na ně i diváky nic jiného než - pro Ústí tak typický - déšť, sluníčko a fantastická atmosféra.

Závodu se zúčastnilo více jak stovka jezdců ze 6 zemí Evropy. Naše vozy bojovaly ve třídě E1-2000, která zde měla početně dobré zastoupení. Po dvou sobotních tréninkových jízdách byla rozdílem mezi Vladimírem a Honzou pouhá 1 vteřina, což bylo předzvěstí krásného souboje. Po první zavodní jízdě dělilo oba vozy z dílen SVC Náchod pouhých 0,5 vteřiny, to bylo velmi dobrým znamením v rychlosti obou vozu na vodě. Do druhé jízdy se nastupovalo s heslem "padni komu padni" pro maximální porovnání dat mezi vozy a všechny nás zajímalo, jak to dopadne.

Bohužel u vláďovy WR12 vstoupil do hry technický problém na řazení, a tak to nakonec nebyl souboj o desetinky, ale i tak se povedl double ve třídě E1-2000 a velmi dobře jsme si stáli i v absolutním pořadí.

Neděle byla přesným opakem soboty a už od rána všechny přítomné hřálo sluníčko, což bylo ideální pro pokračování pro sbírání dat vozu WR-12 a Honzovo sbírání zkušeností s WR-9 v jízdě na suchu.

Vláďa na nic nečekal a hned v první závodní jízdě ukázal potenciál dvanáctky a zajel velmi kvalitní čas. V druhé závodní jízdě zajel čas ještě lepší a o pouhé 2 setiny vteřiny mu uteklo první místo. Honzova premiéra na suchu dopadla také velmi dobře. Postupně se zrychloval a bylo z toho k maximální spokojenosti 3. místo.

 

O nadcházejícím víkendu jede Vladimír Vitver pro body do FIA European Cupu do italského Verzegnisu a hned další víkend se představí tým na Mistrovství Evropy na závodě Ecce Homo Šternberk opět s oběma vozy. Tímto bychom vás rádi pozvali.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno.

provozovatel © 2011 svc náchod
design © 2011 schembera.cz & repro reklamní

Spolupracujeme