Smolné Trento

vydáno 13. července 2010, autor SchemberaM, přečteno 2250x

03-04.07. 2010 - zamířil tým SVC Náchod Motorsport na nejdelší kopcové klání do italského města Trento, kde se koná necelých 18km dlouhý závod proti hoře Monte Bondone.

titulka

Startovat se rozhodli Vláďa Vitver s vozem Lotus WR-9/2 a Martin Novotný s Ligierem JS49. Martin se tohoto závodu účastnil úplně poprvé, zatímco Vladimír měl již nějaké zkušenosti s loňského ročníku. Tento závod je nejen nejdelší v rámci celého seriálu Mistrovství Evropy, ale má taky největší počet zatáček (cca 300) a velmi strmé stoupání (start je v nadmořské výšce 312 m.n.m. a cíl ve výšce 1644 m.n.m.).

 

Závod se jede systémem dvou tréninkových jízd v sobotu a jedné závodní v neděli. Již v sobotu si Vláďa vypil kalich hořkosti do dna. V první tréninkové jízdě lehce kontaktoval svodidla, vůz ale zůstal pojízdný. Ve druhé tréninkové jízdě, po souhře několika věcí v jednom okamžiku, narazil do betonových svodidel čelně a víkendové klání pro něj skončilo, neboť vůz WR-9/2 nebylo možné bez spousty dílů a v tak krátkém čase a v místě opravit. V neděli tedy změnil „Pass Pilota“ na pas diváka a sledoval, jak se s kopcem popasuje Martin Novotný. Ten v první tréninkové jízdě taktéž okusil tvrdost svodidel, nicméně poškozena byla pouze část karbonové a pryskyřicové karosérie jeho Ligieru, což bylo samotným jezdcem za pomoci hlavního mechanika Martina Černého a celeho teamu o sobotním večeru opraveno a Martin v nedělním závodě skončil ve veliké konkurenci na druhé příčce ve třídě.
Je potřeba vyzdvihnout pracovitost celého teamu na vozech a přípravě závodu jmenovitě - Lucie Vitverové, Martina Černého, Jana Čermáka, Vaška Frýdy, Michala Nábělka a mnoho dalších.   

 

Pro Vladimíra znamenala tato nehoda jednu z největších v dosavadní kariéře, přestože zůstal jako jezdec bez jakéhokoliv zranění, oprava a znovu otestování vozu zabere nějaký čas, takže oba vozy (Martinův i Vláďuv) bude možné spatřit až na závodě Mistrovství Evropy na slovenském kopci Baba mezi Pezinkem a Malackami o víkendu 17. a 18. července.

Tím to děkujeme také partnerům, kteří pomáhají zajistit vše potřebné pro team -  SVC Náchod,s.r.o,  Redbull , LIQUI MOLY, LSC Motorsport, Motorsport magazín, Motormix, Ložiska Náchod

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno.

provozovatel © 2011 svc náchod
design © 2011 schembera.cz & repro reklamní

Spolupracujeme