úSVeCká 21

vydáno 1. června 2010, autor SchemberaM, přečteno 2468x

Prvním letošním závodem automobilů do vrchu v seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky byla Ústecká jednadvacítka, tedy velmi technická trať čítající jednadvacet zatáček, která se nachází mezi okresním městem Ústí nad Orlicí a kopcem zvaným Andělův chlum.

titulka

Tohoto závodu se z týmu SVC Náchod Motorsport zúčastnili dva jezdci – Vladimír Vitver s Lotusem WR-9/2 a Martin Novotný s otevřeným speciálem Ligier JS49. Kromě seriálu MMČR se v Ústí jely i další seriály – FIA Challenge, FIA European Hillclimb Cup, Mistrovství Rakouska, Mistrovství Slovenska a Zóna střední Evropy, čehož jezdci týmu využili a bodovali nejen do jednoho šampionátu.

Sobotní počasí bylo na tento závod poměrně atypické – bylo sucho, teplota kolem 20 stupňů Celsia, což nebývá na těchto závodech zvykem, ale neděle ukázala, jak se má jezdit v Ústí (na vodě).

No a jak si vedli tito dva jezdci? Vladimír Vitver skončil v sobotu 10. absolutně, druhý ve skupině E1 a první ve své třídě (E1-2000). Martin Novotný jezdil ve své skupině sám, a v absolutním pořadí získal sedmou příčku. V neděli si jezdci vyzkoušeli své psychologické zábrany na mokré vozovce (slovo „mokré“ je ještě poměrně slabý výraz), Martin Novotný obsadil 6. příčku absolutně, Vladimír trošku zaškobrtnul v první závodní jízdě, když si při rozjezdu neporozuměl s novou spojkou a ztratil drahocenné vteřiny, takže v absolutním pořadí odskočil na 13. místo, ve skupině E1 skončil pátý a ve třídě druhý, kdy jeho přemožitelem ve třídě byl rakouský závodník Marko Andreas. Nedělní závod byl započítán do poháru FIA vozů skupiny E1, takže Vladimír si připsal další bodíky do hodnocení tohoto šampionátu, kromě toho si oba jezdci připsali body do absolutního hodnocení MMČR a momentálně, po dvou závodních dnech, je Martin na šestém místě a Vladimír na místě sedmém, kdy před nimi jsou pouze jezdci startující se silnými vozy F3000 a pan jezdec Dan Michl.

Tým SVC Náchod zároveň o víkendu představil nový vůz Lotus WR-12, prozatím pouze po vizuální stránce (auto nezávodilo), ale kdo ví… Kdo ví, co bude příští víkend?

Letošní sezóna, co se týče MMČR, bude jistě velmi zajímavá, a jezdcům týmu SVC Náchod Motorsport můžete přijít fandit již následující víkend na závod Mistrovství Evropy zvaný Ecce Homo, který se koná v malebném moravském městečku Šternberk.