Úspěšná reprezentace v sezóně 2010

vydáno 6. října 2010, autor V.Vitver, přečteno 2450x

V letošní sezóně dostal místo mezi reprezentanty ČR pro evropské závody automobilů do vrchu i náchodský Vladimír Vitver. A dlužno říci, že nikoho svými výkony nezklamal, ba naopak, získal jedny z titulů nejvyšších.

titulka

Vladimír Vitver, který soutěžil celý letošní rok s vozem Lotus WR-9/2 a jehož závodní kariéra začala na přelomu let 2007/2008 vystoupal až do evropské špičky mezi jezdci s vozy skupiny E1 – tedy produkčními vozy s maximální možnou mírou úprav. Zúčastňoval se závodů skrze celý kontinent v poháru FIA European Hillclimb Cup, a to jak v regionu I, tak i v regionu II. Na to, že soutěžil pouze s dvoulitrovým speciálem, nechal za sebou i o dost silnější vozy zahraniční tak i české konkurence. Jaké tedy je letošní umístění tohoto talentovaného jezdce? V prvním regionu bral pomyslnou stříbrnou medaili, když byl překonán pouze dalším českým reprezentantem Danem Michlem, který sedlá vůz s objemem válců motoru nad dva litry. V regionu II vystoupal Vladimír na třetí nejvyšší příčku.

Krom těchto kontinentálních úspěchů si Vladimír připsal i vítězství ve třídě E1-2000 a titul vicemistra skupiny E1 v rámci Mezinárodního mistrovství České republiky závodů automobilů do vrchu.

Těchto úspěchů by nebylo možné dosáhnout bez dřiny, potu a investici finančních prostředků. Velké poděkování patří sponzorům jmenovitě SVC Náchod,s.r.o. Redbull, Auto Kelly,  LSC-Technology, LIQUI MOLY,Motorsport magazín, Motormix Ložiska Náchod-Vít Jirásek a všem členům týmu, v neposlední řadě i členům fan klubu.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno.

provozovatel © 2011 svc náchod
design © 2011 schembera.cz & repro reklamní

Spolupracujeme